Eesti laskemeeskonna edu

kaardile

september 1935

1935. aasta septembris toimusid Roomas laskmise MM-võistlused, kus Eesti meeskond paistis silma enda taseme poolest. Juba 1930. aastatel oli hakatud valmistama kodumaiseid püsse, mis teenisid kiiresti ka maailmas tunnustust. Eestlased said MM-võistlustel viis esikohta, sealjuures kaks individuaalset.

Silmapaistvaimad laskurid olid Gustav Lokotar (fotol) ning Jaak Kärner. Farnsina lasketiirus üllatasid eestlased kogu laskespordimaailma, alistades vabapüssi meeskonnavõistluses 23-kordseid maailmameisterid šveitslased. Ihaldatud Argentiina karikas läks sel korral siiski veel Soome, Eesti jäi teisele kohale.

Eesti vallutas laskespordimaailma, kui 1937. aasta augustis peeti Soomes Helsingi, Malmi ja Huapolahti tiirus laskmise maailmameistrivõistlusi.

Eestlased võitsid nii prestiiže Argentiina karika kui ka individuaalse vabapüssiharjutuste maailmameistri tiitli, mille pälvis Elmar Kivistik (fotol), kelle võidutulemuse näol oli tegu ka maailmarekordiga. Kokku võitsid eestlased kaheksast maailmameistritiitlist kuus.

FOTOL: Helsingi kangelane Elmar Kivistik vasakul ja Gustav Lokotar paremal eskordivad Tallinna saabumisel 1937 Helsingis võidetud Argentiina karikat.

XX sajandi kroonika. Eesti ja maailm. I osa, 1900-1940. Eesti Entsüklopeediakirjastus, Tallinn, 2002
Vahre, Sulev. Eesti ajalugu VI. Vabadussõjast taasisesesvumiseni. Tartu, 2005

Foto:http://kultuur.elu.ee/ke477_laskesport.htm

 


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ajalooline
  • NB
  • nool
  • teater