Pommeri-Stettini hertsogi Otto valimine Riia peapiiskopiks

kaardile

november 1394

Ordu välispoliitilist positsiooni halvendas ning temavastase koalitsiooni kujunemist kiirustas eelkõige üks seik. Peapiikop Sinteni tagandamise otsust oodates ja talle sobivat järglast otsides, leidis ordu sobiliku kandidaadi Pommeri-Stettini hertsogi Svantibori vanema poja, 14-aastase Otto näol, kelle peapiiskopiks määramine pidi olema eriti vastuvõetav Saksa kuningale Wenzelile, kes oli seni enda vahelesegamistega Liivimaa asjadesse ordule palju probleeme valmistanud.

Kui aga peapiiskopiks sai ordumeistri sugulane Johann von Wallenrode, langes ära Otto kandidatuur, mis aga hiljem kuningas Wenzeli algatusel taas päevakorrale tõusis. Tekkinud olukorda otsustasid ära kasutada välismaale pagenud endise peapiiskopi Sinteni ümber koondunud Riia toomhärrad, valides noore Otto peapiiskopi järglaseks. See valimine viis Pommeri orduvaenlaste leeri ja halvenedes ordu reputatsiooni Saksa vürstides seas.

Kruus, Hans (toim.) et al. Eesti ajalugu II. Eesti keskaeg. Tartu, 1937

 


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ajalooline
  • nool
  • ring