Põdder Vene keisririigi armees Esimeses maailmasõjas

kaardile

31. juuli 1914

Kohe Esimese maailmasõja puhkedes viidi Ernst Põdder 31. juulil 1914. aastal üle 52. Siberi laskurpolku ning saadeti sellega rooduülemana rindele Saksa ning Austria-Ungari vägede vastu. Sama aasta novembri alguses ülendati ta kapteniks, aga kuus päeva hiljem sai ta haavata ning viibis kuni 1915. aasta veebruarini ravil.

Terveks saanuna määrati Põdder 52. polgu III pataljoni ülemaks, aga peagi sai ta Galiitsias Sani jõe forsseerimisel teistkordselt haavata ning viibis 20. septembrini 1915. aastal taas ravil.

Seejärel sai ta samas polgus IV pataljoni ülemaks, kuid 1916. aastal sai ta juulikuus Riia lähistel põrutada ning evakueeriti taaskord haiglasse, kus viibides ülendati ta alampolkovnikuks. 1916. aasta oktoobris jõudis ta veelkord tagasi 52. Siberi laskurpolku, kus juhtis jälle IV ja hiljem III pataljoni. Sõjategevuse käigus sai tema jalg saanud raskeid külmakahjustusi, nii et hiljem Vabadussõja rinnetel liikudes olevat ta jalavanni kaasas kandnud, et valusid vähendada.

1. juulil 1917. aastal Galiitsias ette võetud nn Kerenski pealetungi (fotol) ajal määrati Põdder 47. laskurpõlgu ülemaks ning ülendati seoses uue ametikohaga polkovnikuks. Pealetungi läbikukkumise järel lahkus aga Põdder Vene sõjaväest, et liituda 1. Eesti polguga.

 

Foto: http://en.wikipedia.org/wiki/Kerensky_Offensive

Õun, Mati. Eesti Vabariigi kindralid ja admiralid. Tallinn, 2001
Hindrey, Karl August. Kindral Ernst Põdder: landesvääri võitja. Tallinn, 1990 (ümbertrükk

 


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ajalooline
  • haud
  • matkamine
  • mõis
  • NB
  • nool
  • ring
  • tulease