Nissi Põhikool

kaardile

august 1687

Esimesed teated Nissi kooli kohta pärinevad 1660-ndate algusest. 1661 aastal teatas Nissi pastor Josua Lindwall, et koolile on asukoht pastoraadi juures leitud ja talupojad on palke kokku vedanud.

1663. aasta konsistooriumi kooliasjade arutelus pandi kirja järgmist: "Nissis on kool ehitatud, aga õpetus ei ole veel alanud.

Forseliuse Seltsi kogutud andmetel jääb õppetöö esmamainimine aastasse 1687.

Pastor Thomas Hippius märgib oma 1788 aasta Nissi kihelkonna koole käsitlevas aruandes köstri - ehk kihelkonnakooli olemasolu.

19.sajandi 80.aastatel on Nissi kihelkonna territooriumil tegutsenud 9 valla- või külakooli. Kõrgema rahvakooli asutamise mõttega tuli 20.saj. esimestel aastatel välja Nissi Karsklusselts. Moodustati kooli asutamise komisjon ja 1908 a. võttis Riisipere Vallavolikogu vastu otsuse asutada Nissi ministeeriumi kool. Kõrgem rahvakool alustas tööd 2.jaan. 1917. Kool töötas kahes majas: karsklusseltsi hoones ja kirikumõisa peal olevas leerimajas.

 

Allikad: Nissi Põhikool http://www.nissikool.ee/index.php/tutvustus/kooli-ajalugu

Forseliuse Selts http://www.forselius.ee/index.php?page=rootsi-aja-koolid-1998-a


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • kool