Keisrinna Elisabet koos troonipärija Peetri ja Katariinaga Eestis

kaardile

juuli 1746

Pärast Peeter I surma võimule saanud ringkonnad ei huvitunud kuigivõrd Peetri reformide jätkamisest, vaid püüdsid võimu omavahel võimalikult mugavalt ära jagada. Peeter I vallutatud Läänemere-provintsid neid kuigivõrd ei huvitanud.

Nõnda ei külastanud ei Katariina I (võimul 1725-1727), Peeter II (1727-1730), Anna Ivanovna (1730-1740), kes küll ilmselt korduvalt läbi Eesti Kuramaalt Peterburi sõitis, kuid siin pikemalt ei peatunud, ega ka lapskeiser Ivan VI (1740-1741).

Alles Peeter I tütar Elisabet (pildil) (Jelizaveta Petrovna, võimul 1741-1761), kes kuulutas ennast isa reformide jätkajaks, külastas uuesti ka Eestit. Erinevalt isast polnud tal aga konkreetseid ideid, mida ta tahtis Baltikumis läbi viia, vaid tegemist oli pigem lõbureisiga. See leidis aset 1746. aasta juulis ning keisrinna kaaskonnas olid ka Venemaa tulevased valitsejad: Peeter (III) ja Katariina (II), kes olid just abiellunud. Katariinale oli see juba teine kord Eestis viibida.

Elisabet ja tema kaaskond alustasid Eesti-reisi Narvast, kus neid võeti äärmiselt pidulikult vastu. Seejärel liiguti Tallinna poole, kuid vahepeal peatuti ka Põdrusel ja Loobul, keisrinnal polnud kuhugi kiiret. Tallinnas viibimise järel tegi Elisabet 1-päevase visiidi ka oma isa lemmikprojekti juurde Paldiskisse, kuid sadama ehitustöid see paraku ei kiirendanud. Rohkem Elisabet oma valitsusajal Eestit ei külastanud.

Allikas: Vene valitsejad: valitsejaportreed Eesti kunstikogudes.

http://et.wikipedia.org/wiki/Pilt:Elizabeth_empress.jpg


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • kohvik
  • matkamine