Johan III teine külaskäik Eestisse

kaardile

1589

1589. aastal kutsus Rootsi kuningas Johan III (valitses 1568-1592) oma Poola kuningast poja Sigismund III (võimul 1587-1632) Tallinna, et arutada kahe riigi vahelist koostööd.

Sigmund III

See oli suhteliselt problemaatiline teema, sest Rootsi oli luterlik, Poola aga katoliiklik ning mõlemad taotlesid Ida-Euroopas oma positsioonide tugevdamist. Eriti oluline oli riikidevahelise kompromissi otsimine aga seetõttu, et Sigismund oli ka Rootsi troonipärija ning tulevikus pidid kaks riiki seega tema võimu all personaaluniooni ühinema.

Johan III saabus Tallinna õukonna ja 3000 sõduri saatel, ka Sigismundi kaaskond oli suur. Kuid läbirääkimistest ei tulnud siiski suurt midagi välja, poolakad ja rootslased tülitsesid Tallinnas omavahel ning kohtumine lõppes suhteliselt tagajärjetult. Kui Sigismund Rootsi kuningaks sai, siis puhkes Rootsis peagi tema katoliiklikule poliitikale vastuhakk ning võimule tõusis Johani vend Karl.

Allikas: Rootsi kroonikandjad Eestis. Tallinn: Huma, 2002.

Allikas (pilt): http://www.findagrave.com/cgi-bin/fg.cgi?page=pv&GRid=8508923&PIpi=1126279


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • ajalooline
  • haud
  • kohvik
  • kool
  • matkamine
  • mõis