Muhu Katariina kirik

kaardile

1267

Muhu Katariina kirik ehitati 13. sajandi keskpaiku ilmselt Gotlandilt pärinevate meistrite poolt. See oli algusest peale kivihoone, mida esmakordselt on mainitud 1267. aastal Hermann Wartberge kroonikas. Esialgu rajati pikihoone koos müüritrepi ja kitsaste lansettakendega. Tõenäoliselt oli kirikule ette nähtud ka kaitsefunktsioon. Lõplikul kujul valmis kirik ilmselt 14. sajandi neljandal veerandil, kui samuti ilmselt Ojamaalt pärit meister lisas kirikule kooriosa, lõpetas pikhoone rajamise ning kaunistas interjööri maalingutega.

Kirik sai kannatada Põhjasõjas 1703. aastal, kuid taastati 1738. aastaks. 1764. aastal ehitati kirikule väike puust haritorn, kuid see hävis Teises maailmasõjas. Sõjas sai kirik üldse üpris rängalt kannatada, kuid kooriruumi katus ja enamik interjöörist siiski säilisid. Alates 1956. aastast on kirikut oluliselt renoveeritud, viimati 1998. aastal.

 Allikas (foto): http://lemill.net/content/pieces/muhu-kirik/image_large


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • kirik