Rajama hakatakse Pirita kloostrit

kaardile

1417

Pirita kloostri rajamise mõte pärines tõenäoliselt Tallinna kaupmeestelt 1400. aasta paiku. Toona oli Rootsist alguse saanud püha Birgitta ordu alles väga noor ning kiiresti kasvav, kloostreid rajati mitmele poole Läänemere äärde. 1407. aastal saabusidki kohale Birgitta ordu esindajad, kes vaastasid tulevase pühapaiga asukoha üle. 1412. aastal saabusid ka esimesed nunnad, kuid alles 1417. aastal alustati kloostri enese rajamist. Peahoone valmis 1436. aastaks ning seejärel kolisid mungad ja nunnad sinna sisse. Klooster asus Tallinna linna piiridest väljas, Liivi ordu maadel, ja sai seetõttu vabamalt tegutseda kui linnades asuvad, mil oli tihti tülisid raega. Kuid vastuolusid oli ka Pirita ning Tallinna rae vahel, ent viimane otseselt kloostri ellu sekkuda ei saanud. Klooster tegutses kuni Liivi sõjani, mil Vene väed selle 1577. aastal maha põletasid.

Allikas: Jaan Tamm. Eesti keskaegsed kloostrid = Medieval monasteries of Estonia. Tallinn: Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2002.


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • kirik