Kooliaastad Saksamaal.

kaardile

1559

1559. asus Russow oma õpetaja Bartholomäus Frölincki soovitusel Stettini (tänapäeva Szczecini) ülikooli Pommeri hertsogiriigis. Tema peamisteks õppeaineteks olid ladina, kreeka ja heebrea keel, samuti rõhuti luterluses tähtsale praktilisele teoloogiale: ülikooli lõpetanutest pidid saama uue usu põhitõdedes veendunud jutlustajad. Tema peamiseks õppejõuks oli magister Matthias Wolff.

Paraku ei saanud Russow õpinguid lõpetada, sest Liivi sõja tõttu tekkinud probleemide tõttu ei saanud tema isa enam pojale raha saata ja Russow sattus võlgadesse. Viimaks oli ta sunnitud Stettinist lahkuma, see juhtus tõenäoliselt 1562. aasta alguses. Ta püüdis mõnda aega veel õpinguid Saksamaal jätkata, kuid ebaõnnestunult. Siiski võis ta ühe semestri viibida ka luterluse sünnipaigas ja peamises kantsis Wittenbergis. Hiljem läks ta Bremenisse, kus tema kunagine õpetaja Johannes Sum soovis temast enda abiõpetajat teha. Selle plaani nurjas aga teade, et Russowi isa oli Tallinnas surnud. Seda teada saades otsustas ta naasta sünnilinna.

Allikas: Eesti ajalugu elulugudes: 101 tähtsat eestlast, lk-d 26-27.


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • haud
  • kirik
  • kool
  • lasteaed
  • nool
  • raamatukogu