Kohtuniku tütar Eesti vastane?

kaardile

07. jaanuar 2009

6. jaanuaril 2009, tegi kohtunik Violetta Kõvaski otsuse, mida ei oodanud temalt peaaegu keegi: kuulutas süütuks Dmitri ­Linteri, ­Maksim Reva, Dimitri ­Klenski ja Mark Sirõki, kellele prokurör oli nõudnud karistust aprillirahutuste korraldamise eest.

Ma kindlasti ei oodanud sellist otsust," tunnistas Ekspressiga vestelnud vandeadvokaat Aivar Pilv. "Ei taha advokaadina anda mingit hinnangut õigusvaidluse kohta, aga ajakirjanduses avaldatu põhjal [-] olen veendunud, et meie karistusseadustikus on paragrahve, mille alusel oleks saanud nimetatud isikuid kohtu alla anda ja ­süüdi mõista."

Kohtuotsuse motivatsioonis puudus juriidiline argumentatsioon, teatas Triin Bergmann, riigiprokurör.

Ei tea kas kohtuotsuses mängis rolli ka see, et Tartu ülikooli õigusteaduskonna 1919.-1989. aastatel lõpetanute nimekirja kohaselt koos Violetta Kõvaskiga õppis õigusteaduskonnas ka Vladimir Kartsev (mõlemad lõpetasid kaugõppes 1985. aastal). Samal aastal sündis Violettal tütar, kes sai nimeks ­Mariann Kartseva. Aprillirahutuste järel andis Pronkssõduri kaitseks ja Eesti politsei jõhkruse vastu protsestiallkirja aga keegi Marianna Kartseva (allkiri on leitav aadressilt http://9may.eu/records/index.php?page=126).

 

 (Allikas: Eesti Ekspress, Kes on pronksiöö kohtunik Violetta Kõvask)


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • haigla
  • kohus
  • ring