Vene eriteenistuse ja saatkonna tegevus

kaardile

märts 2007

2007. aasta algul töötas Venemaa FSB keskaparaat välja mitu tegevuskava pronkssõduriga seotud sündmustele reageerimiseks. Kavandatud meetmed sisaldasid ettepanekuid Eesti valitsuse mõjutamiseks nii majanduslike kui poliitiliste hoobadega.

Üheks märgiks Venemaa saatkonna aktiviseerumisest vahetult enne aprillikorratusi olid saatkonna diplomaatide salapärased kohtumised botaanikaaias ja šašlõkibaaris kohalike vasakäärmuslastega, Andrei Zarenkoviga Konstitutsioonierakonnast ja Dmitri Linteriga Notšnoi Dozorist. Mõlema tegevus muutus pärast kohtumisi ka aktiivsemaks," kirjutab Arpo.

Kaitsepolitseile ei jäänud märkamata ka idanaabri eriteenistuste nõustajate visiidid Eestisse aprillirahutuste eel. Nende ülesanne polnud mitte otseselt sündmustesse sekkuda, vaid olla toimuvaga kursis. "Hoolimata mitme Vene luureohvitseri eelnevatest visiitidest Eestisse seisnes Vene eriteenistuste, nii Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) kui ka välisluureteenistuse (SVR) roll 26. ja 27. aprillil siiski pigem sündmuste jälgimises."

 

Venemaa soov on siinset venelaskonda ühendada ja hoida endale lojaalsena, mis on juba aastaid olnud ka FSB ja SVR-i Eesti-vastase mõjutustegevuse üheks peaeesmärgiks.

  • Allikas: Eesti Ekspress, Ajaloo kordumatu kordumine
  • http://paber.ekspress.ee/viewdoc/312899DC29CD6C6BC22574E20040AE33 


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • haigla
  • kohus
  • ring