26 aprilli sündmused

kaardile

26. aprill 2007 kell 12:00

Kell 12 algab valitsuse pressikonverents,

BNSi ajakirjanik Andres Einmann küsib Eesti-Vene suhete võimaliku halvenemise kohta. Peaminister vastab: "Murphy seadus juba ütleb, et alati saab halvemaks minna." Kuid riikidevahelise poliitikaga võrreldes on "suhted inimestevahelisel tasandil päris head".

Kaitseminister Aaviksoo lisab: "Võimalike intsidentide arv, ma loodan, et mitte ainult tänasel päeval, vaid ka edaspidi on selle tulemusena viidud miinimumini."

Samal ajal teatab suur transiidifirma Transgroup Invest, et kaalub Eestist ära kolimist.

"Rahvusvahelise konflikti eskaleerimisel Vene Federatsiooniga, firma konsultantide arvamusel, viidab tõsiliste kahe riigi vaheliste suhete teravnemiseks, mis negatiivselt mõjub rahvusvahelisele ärile Eestis, " ütleb pressiteade (tekst muutmata).


Laanet hoiatab Pihli
Rahvast muudkui koguneb Tõnismäele. Endine siseminister Kalle Laanet helistab Saaremaalt Pihlile ja soovitab tähele panna, et meeleavaldajad võivad kuju juurest minna mujale ennast ­välja elama.

Pihl vastab Laanetile, et politseiressurssi on küll ja veekahur on ka.

Rahvusraamatukogu treppidel seisavad Notšnoi Dozori eestvedaja ­Dmitri Klenski ja interrindest tuntud ­Vladimir Lebedev, kumbagi ümbritseb väike kuulajaskond. Õhkkond on pinevusest tiine, eesti keelt ei kuule, eestlased rääkida ei julge.

Aeg-ajalt hakatakse kuskil nurgas karjuma ja siis see levib nagu suitsupilv. "Pazoor, pazoor," skandeerib rahvas ja vaatab otsivalt ringi nagu vaadates, kelle järgi joonduda.

Siit-sealt lendab politseiaheliku poole tühje õllepurke, asfaldil on näha puruks kukkunud muna. Jälgitakse, kuidas politsei paigaldab üha uusi tõkkeid. Juba on näha mingit halli pilve, aru ei saa, kas see on mingi toss või vesi. Vene noorukitel on ilmselgelt soov ennast välja elada, aga palju on ka pearaputamist ja hukkamõistvaid pilke tülinorijate suunas.

Ühel hetkel kasvab väljaastumine üle rüüstamiseks, mida kajastavad maailma meediakanalid.
Politsei suunab oma jõud esmalt Endla tänaval möllavate huligaanide rahustamiseks.

Sealkandis asuvad tähtsad riigiasutused. Samal ajal laastab metsistunud, põhiliselt
venekeelne inimmass Pärnu maanteel ja kõrvaltänavatel.

Irooniana annab Pihl otseintervjuu ETV-le. Ta põhimõtteliselt rahustab üldsust, öeldes, et midagi hullu ei toimu. Samas näitab teine telekanal kummuli lükatud masinaid ja põlevat Tallinna.

Kust leida keset ööd kuju mahavõtja?
Kriisikomisjoni istung kujuneb tuliseks. See päädib otsusega, et järgnevatel ­öödel korra tagamiseks tasub pronksmees kohe maha võtta. Formaalselt esitab ettepaneku valitsusele kriisikomisjoni esimees Jüri Pihl.

Kella kahe paiku jõuab kohale ka Aaviksoo. Selleks ajaks on selge, et avalik kord saab kontrolli alla ja rahutused vaibuvad, kuid meeleolu püsib endiselt ärev.

Peaminister Ansip võtab telefoni teel ühendust valitsuse liikmetega. Seda nimetatakse valitsuse erakorraliseks istungiks ja kellaajaks läheb kirja 3.40. Näiteks põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder on sõitnud Viljandisse ja on hädas südamega (õhtul oli isegi haiglas tilgutite all), haridusminister Tõnis Lukas otsitakse üles Saksamaalt.

Pronkssõdur otsustatakse kohe ära viia. "See ei ole võimalik, et kogu Tallinn on laastatud ja ainus, mis on terve, on pronkssõdur. See ei ole riik, mis laseb end selliselt šantažeerida," Ansipi sõnad peale venelaste mässu.

  • Allikas: Eesti Ekspress, Peaministri salasõda
  • http://paber.ekspress.ee/viewdoc/056FB063E59ED304C22572CF003708CD


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • haigla
  • kohus
  • ring