Narva-Jõesuu

kaardile

8000 eKr


Virumaa on üheks Eesti varaseima inimasustuse piirkonnaks. Umbes 8000 aastat tagasi sai Narva jõe org sobivaks elupaigaks kiviaja küttidele-kalastajatele.

Hilisemast ajaloost
Pärast Balti raudtee avamist kujunes Hungerburgi kalurikülast Peterburi ja Moskva koorekihi armastatud suvituskoht, mida meie tunneme Narva-Jõesuuna.


 
Võimalik, et just see koorekiht ristis Narva-Jõesuu "Põhjamaa Rivieraks", ju siis meeldiv rannaliiv, pargid ja puhketingimused kannatasid võrdlust kuulsa prantsuse kuurortlinnaga.

 
Ilusad ajatud pargid on linna lahutamatuks osaks. 

Kuurordi ametlik staatus anti Hungerburgile 12.04.1894.a.
Praegugi on linna hoonestuses kõrvuti sajandivanused puitpitsilised suvilad, pansionid ning nõukogude ajajärgul ehitatud sanatooriumid.

1.04.1934 kaotas Narva-Jõesuu iseseisvuse ja liideti Narva linnaga. Eesti taasiseseisvumisel taasiseseisvus ka Narva-Jõesuu.

Tänapäev
Elanikke on veidi enam kui 3000. Narva-Jõesuu kaugus Narvast 14km, maakonnakeskusest Jõhvist 47km, Tallinnast, Tartust ja Peterburist 200km - kõik hea bussiühendusega. Linn elab praegu üle raskeid aegu nii nagu teisedki ääremaa väikelinnad. Linn minetas arusaadavatel põhjustel aastaiks oma peasissetulekuallika - puhkajate teenindamisest saadava tulu ning pole suutnud seda millegagi asendada. Lahendusi otsitakse, puhkajaid lisandub, sest Narva-Jõesuu on kuurortlinn.

 

 Allikad: http://www.ai.ee/failid/57.pdf 

"Eesti ajaloo atlas" lk 13

Fotod: http://www.kultuur.info/failid/196/narva-joesuu.jpg

http://www.kultuur.info/failid/330/narva-joesuu1.jpg


Lõpetasid loo vaatamise. Võid lugu uuesti vaadata või selle sulgeda ning valida lugude valiku menüüst uued lood. Korraga saad vaadata kuni kolme lugu.

Korraga saab valida 3 lugu, kui soovite valitud lugusid muuta, siis võtke linnuke varasema valiku eest

Uute lugude valimiseks palun peata lugu vajutades nuppu “Stop ja tagasi algusse”

Vali lugusid

Legend

{header}

  • maja
  • telk
  • tulease